Вітаю вас у блозі "Світ духовності!"
Шановні читачі! Ми раді з вами спілкуватись. Наш блог - життя шкільної бібліотеки. Приходьте до нас і ви дізнаєтесь багато цікавого. Ми чекаємо на вас.



четвер, 21 лютого 2019 р.

Мово рідна,слово рідне!


«Мово рідна, слово рідне!»



Розвивайся, звеселяйся, моя рідна мово,
У барвінки зодягайся, моє щире слово.
Колосися житом в полі, піснею в оселі,
Щоб зростали наші діти мудрі і веселі.
Щоб на все життя з тобою ми запам'ятали,
Як з колиски дорогої мовоньку кохали.
                                               Л. Забашта

   Мова - одне з багатьох див, створених людьми. Вона віддзеркалює душу народу, його історію. Рідна мова. Вона така неповторна, мелодійна і співуча, бо ввібрала в себе гомін дібров і луків, полів і лісів, духмяний, п’янкий запах рідної землі. Мова – це характер народу, його пам'ять, історія і духовна могутність. 
   Мова - це показник культури людини. Недаремно кажуть: "Заговори, щоб я тебе побачив". Адже ми хочемо, щоб нас поважали, а для цього, як писав Борис Грінченко, насамперед треба бути українцями "думкою, мовою, ділом..."
    Нещодавно учні 1 класу, разом з класним керівником Лобановою Таїсією Юрївною завітали до шкільної бібліотеки, де здійснили літературну подорож у минуле «Звідки до нас прийшла книга».
   Я провела з дітьми бесіду про те, яке значення сьогодні має книга в житті кожної людини, наголосивши  на тому, що учні повинні навчитися само­стійно здобувати знання, знаходити додаткову інформацію в довідкових виданнях. Тому важливо вміти користувати­ся книгою. Адже читання книг - це велика духовна цінність.
    Потім діти "пройшли" довгим шляхом створення книги з найдавніших часів до сьогодення, дізналися, що спочатку сторінками книг були стіни печер первісних людей, згодом  - кора дерев, шкіра тварин, папірус. Лише дві тисячі років тому, коли людина винайшла папір, книга стала  набувати сучасних рис.
    Про те, як створюють книги в наш час, як берегти книжку, що треба знати, працюючи з книгою, діти дізнались, з перегляду відеофільмів «Шишкін ліс», «По секрету всему свету», « Кіока і бібліотека» та прослухали «Пісню про книжку». Грали з учнями в ігри «Жила- була книжка», «Можна чи не можна».
    А ось учні 2-3 класів з класними керівниками Пшеничною Світланою Федорівною та Цимбал Світланою Борисівною, підготували загадки,  вірші, прислів’я, приказки та висловлювання великих людей про книгу. Також повторили правила поводження з книгою.
  Провели вікторини «Впізнай слово», «Наголошуймо слова правильно», жартівливі ігри зі словами «Слова навспак», «Доберіть рими»,«Вигадай нові слова», переглянули відеофільми «Цікаві факти про українську мову».Розшифровували наведений код ,та прочитали прислівя.
    Володіння  рідною  мовою - не  заслуга, а обовязок патріота. Роль мови для людини - це саме життя. Доки живе мова, доти і живий народ.
Любімо її, вивчаймо,розвиваймо її. Борімося за красу нашої мови, за її правильність, за її багатство.  Будьмо патріотами!
                                                                     1клас

2- 3 клас
Розшифруйте код та прочитайте прислів'я
Цікаві факти про українську мову
                                                                                  
          Шановні, діти, батьки, вчителі!
 Пропоную вашій увазі гру "Знайди загублені слова."
  Познайомитись з інтерактивним плакатом "Історія створення книги."
Розгадати кросворд "Мовчить а..............."

Немає коментарів:

Дописати коментар