Вітаю вас у блозі "Світ духовності!"
Шановні читачі! Ми раді з вами спілкуватись. Наш блог - життя шкільної бібліотеки. Приходьте до нас і ви дізнаєтесь багато цікавого. Ми чекаємо на вас.понеділок, 29 жовтня 2018 р.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МІСЯЧНИК ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК -2018

Протягом жовтня місяця у школі проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом:
 "Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини "
присвячений 100 - річчю з дня народження Василя Олександровича Сухомлинського.
Казки Сухомлинського вічні,
Цікаві, легкі, актуальні 
Листи і поради всебічні,
А постать його геніальна.

     Неоціненну спадщину залишив по собі Василь Олександрович Сухомлинський.Мудрі і повчальні казки та оповідання, написані про дітей і для дітей великим українським педагогом і письменником, розповідають читачам про неповторну красу природи, магічну силу доброти і чуйності у взаєминах між людьми. Авторські твори пробуджують у нас бажання захистити слабшого, допомогти старшим, робити добрі справи.
    У книжках великого педагога ми знаходимо відповіді на найбільш хвилюючі питання, які перед нами ставить сьогодення. Казки та оповідки Василя Сухомлинського і в нашому столітті лишаються актуальними для виховання моральних цінностей юного покоління.
      Весело, гамірно та повчально пройшло знайомство з "Казковим світом Василя Сухомлинського" в 1 класі.Я ознайомила дітей із творчістю казкаря, прочитавши їм чудові повчальні казки із збірки "Майже чарівна розмова".Діти відгадували загадки за творами видатного митця слова.
      Використовуючи новітню технологію з елементами розвитку критичного мислення, разом із вчителем образотворчого мистецтва Гончаренко Русланом Юрійовичем для учнів 2- 6 класів була організована виставка дитячих ілюстрацій до оповідань та казок В.О. Сухомлинського "Рідна земля очима дитини".Школярі із великим задоволенням взяли у ній участь.
       Учні 2 - 3 класів протягом місяця знайомились із творчістю письменника, читали оповідання, казки. Малювали ілюстрації до улюблених творів.Разом із батьками виготовили книжки - саморобки та розкладачки до оповідань і казок письменника.
       А завершенням цієї кропіткої роботи  стала літературна подорож "Вчимося любові і добра"  ( за творами Сухомлинського), яка пройшла в шкільній бібліотеці. Маленькі другокласники разом з класним керівником Пшеничною Світланою Федорівною розповідали, аналізували та створювали усний літературний портрет улюбленого персонажа за оповіданнями автора.
       Учні 3 класу провели інсценізацію за твором письменника "Безкоштовно".Декламували вірші про доброту, милосердя та безкорисну любов до батьків.Цимбал Світлана Борисівна класний керівник цього класу, провела з учнями цікаву гру "Якщо ти добра людина, то повинен..."
      З метою формування у дітей ціннісного ставлення до родини, учні переглянули буктрейлер "Людина починається з добра".
      Ще одним заходом, до якого ми залучили не тільки учнів, а й вчителів школи, став літературний флешмоб " Читаємо, вивчаємо Сухомлинського, бо він - совість  України".
Мета флешмобу - вшанування пам'яті українського педагога - гуманіста Василя Сухомлинського,
дослідження його творчих ідей та літературної спадщини.
     Активну участь у ньому взяли учні 5- 6 класів разом зі своїми класними керівниками Грищенко Анною Миколаївною, Андрієнко Аліною Юріївною та виконуючою обов'язки директора школи Пахолок Наталією Григорівною. Приготовлені та оформлені дітьми гасла про письменника були доречні при обговорені тематики оповідань, казок, малюнків до творів автора.Декламація віршів, розповідь про творчість письменника доповнювали бібліотечно - літературну палітру заходу.
     "Одному читати добре, та разом -  краще!" Учні 4 класу із класним керівником Кумовою Тетяною Іванівною прочитали оповідання Василя Сухомлинського із книги "Школа  під голубим небом": "Покинуте кошеня","Знайшов винного","До діда Федора по лопату".
Цікаво пройшли інсценізації цих творів. Обговорили правила поведінки, яких потрібно дотримуватися, щоб стати вихованою людиною, міркували над своїм ставленням до рідних людей.
      Відвідали шкільну бібліотеку, де познайомились із книжковою виставкою "Серце віддане дітям", переглянули відео презентацію "Василь Сухомлинський".
      Плідною виявилася співпраця бібліотекаря  із вчителем обслуговуючої праці Ганєвою Елліною Володимирівною. Був зібраний матеріал для проведення майстер - класу з учнями 9 класу по виготовленю лепбуку "Василь Сухомлинський".Створення лепбуку - це одна із складових частин роботи проекту "Всеосвіта", який ми і використали.Він дає змогу в цікавій формі познайомити школярів із творчим доробком Сухомлинського та застосувати його творчі ідеї з учнями на практиці.В цікавій формі розв'язувати задачки педагога, створювати власні казки та засвоювати його моральні  заповіді.
      Дружня робота учнів полягала в копіюванні, роздрукуванні та  складанні  сторінок лепбуку, який був виставлений для огляду дитячих робіт на виставці "Робимо дива своїми руками".
       З метою ознайомлення учнів із життєвим і творчим шляхом  Василя Сухомлинського та його творами, класними керівниками 8-9 класів Єльфімовою Любов Іванівною,Ганєвою Елліною Володимирівною була проведена година спілкування "Людина починається з добра".Учні підготували доповіді на теми:" Ідеї гуманізму, людяності й доброчинності у творах Сухомлинського", " Праця- елемент духовного життя людини".
      Презентували проект "Життєвий і творчий шлях Сухомлинського". Здійснили віртуальну екскурсію до "Кімнати казок Сухомлинського", виконували цікаві вправи,брали участь у літературній вікторині, складали асоціативний кущ "Що таке доброта".
Йдіть робити добро! В добрий час!
І живіть в цьому світі з красою.
Правда в світі є дуже проста
Сонце землю теплом зігріває
А людину - її доброта
І любов у житті прикрашає .
     Дякуємо всім педагогам, які долучилися до проведення місячника шкільних бібліотек у нашій школі. Адже педагогічна творчість - це здатність допомогти людині пізнати свій внутрішній світ, навчити її розуміти і створювати прекрасне.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар